Listopadowe inspiracje

Chopper ;)

 Stare części dużych i małych zegarów oraz metalowe koła, zyskały zupełnie nowe wcielenie. Po kilku godzinach przymiarek elementów, rozbiórce kolejnych mechanizmów, klejeniu - powstał mały motocykl. Warto było się ubrudzić, poczuć zapach metalu i starego smaru;) Fani jednośladów, docenią takie "poświęcenie". Może to być pomysł na oryginalny i niepowtarzalny prezent ;) 


 
Szkoda, że dwucylindrowy, rasowy silnik nie odpala.... ;) 

W klimacie Bożego Narodzenia

 
Projekt został wykonany w formacie A5. Zielony wianek z liści ostrokrzewu, dla kontrastu ozdobiłam świątecznym badzikiem. Do tego czerwono-biała kokardka podtrzymuje gwiazdkę, która swoją formą nawiązuje do piernikowego ciastka. Na obrzeżach pracy znajdują się płatki białego śniegu. W zestawie znajduje się koperta ze skromną dekoracją, dopasowaną do motywu kartki. 

Blask gwiazd

 
W niektórych częściach Polski, już spadł pierwszy śnieg. Za kilka tygodni, szczególnie w górach, zrobi się biało.  Z dużą radością wspominam rodzinne wyjazdy na narty. Powrót z nocnych jazd, gdy księżyc i gwiazdy odbijały się na obsypanych śniegiem koronach drzew.
A może świąteczne, wieczorne spacery z bliskimi, gdy mogliśmy wspólnie podziwiać to samo zjawisko po miłych spotkaniach? Świąteczna kartka zawiera trzy elementy z planszy Bingo, w układzie poziomym: brokat, perełki i dużo śniegu. Pod każdym kątem odbija inne refleksy świetlne:


 

Wspomnienie

 
Gdy ktoś odchodzi, często nie potrafimy powiedzieć co czujemy. Czasami łatwiej to napisać. Również w rocznicę takiego wydarzenia, warto wspomnieć o kimś, kto był dla nas  ważną, wyjątkową osobą. To bardzo delikatny i trudny temat.
Rzadko ktoś prosi mnie o wykonanie takiej pracy, ale zawsze z wielką empatią odpowiadam na taką prośbę. Ciemna kolorystyka została wzbogacona o fioletowy bukiet kwiatów i liść paproci.
 Inspiracje świąteczne

 
Pomału przygotowuję kartki świąteczne. Ażurową śnieżynkę z tekturki umieściłam jako główny motyw na zielonym tle, przepasanym kraciastą wstążką. Kartka zawiera naturalne elementy drewniane: guziczek i podkład. Zapleciony sznurek jutowy podkreśla przestrzenną formę. Cała praca jest utrzymana w spokojnej tonacji  kolorystycznej.

 

Świeć przykładem ;)

 
Kartka powstała dla pewnego fajnego mężczyzny. Miała go zachęcać do tego by świecił przykładem i nadal był taki opiekuńczy, romantyczny, czasami szalony, a przy tym twardo i pewnie stąpał po ziemi.

Tort z kukurydzy

 
Tort był prezentem jaki przygotowałam na 40 urodziny Dorris.  Do jego budowy potrzebne były dwie osoby. Wspólnie z moim synkiem Kamilem, wykorzystaliśmy cały worek kukurydzy (25 szt.), 4 laski kleju na gorąco, tekturowe koła, wstążeczką i ozdobny tag. A dlaczego taki tort? A no dlatego, że Jubilatka ma świetne poczucie humoru i uwielbia kukurydzę w każdej postaci.